Posted by admin on November - 27 - 2017 | Comments Off

Od jakiegoś czasu dużo słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w dużych aglomeracjach. Takie wiadomości są bardzo alarmujące. Ludzie, którzy choć trochę myślą przyszłościowo są zobowiązani potwierdzić, że taki stan nie powinien być banalizowany. Jeśli każdy pomyślał w jaki sposób może osobiście przyczynić się do spowolnienia tworzenia zanieczyszczeń, to kłopot w ogromnej mierze zostałby rozpracowany. Co powinno się wziąć pod rozwagę? Przeanalizujmy jakim opałem ogrzewamy nasze domy?

Węgiel to bezkompromisowo niebezpieczny opał. Jakim paliwem można go podmienić? Myślałeś o wspaniałych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet produkowany jest z odpadów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu doskonale nadaje się do palenia w kominku lub celowo zmodyfikowanym kotle na pellet. Do wytworzenia tego materiału nie wycina się kolejnych rejonów lasu, jedynie wyzyskuje się zrzynki. W ten sposób nie dewastujemy środowiska! Materiały te cechuje duża wartość opałowa oraz śladowa zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach online można kupić pellet i brykiet zrobiony z różnorakich gatunków drewna. Najlepszy jest opał wyprodukowany z trocin drzewa dębowego.

Streszczając wyżej wymienione czynniki warto przypominać sobie o ochronie środowiska. W takim przypadku koniecznie przysposobimy paliwo do współczesnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Comments are closed.